У Луцьку волонтери організували штаб гуманітарної допомоги «Ангар». З перших днів війни вони активно займаються збором продуктів, одягу, військової амуніції та інших речей, необхідних захисникам і цивільним. Функціонує осередок на базі місцевого театру та творчого простору «Гармидер ангар-stage».

«Війна кардинально змінила усе у просторі життя "Гармидер ангар-stage". 23-го лютого ми думали, що 26-го лютого в нас буде прем'єра про війну… Але 24-го лютого почалася війна...», – розповідає режисерка театру «Гармидер» Руслана Порицька.

Працює в штабі команда небайдужих волинян. Серед них: працівники будівельних компаній, IT-сфери, актори, лікарі, режисери, фотографи, відеографи та інші.

«Нас об'єднала спільна мета – матеріальне забезпечення ЗСУ та всіх спецслужб, які працюють для захисту держави під час війни», – розповідає очільниця штабу Ольга Валянік.

Волонтери зазначають, що спочатку працювали «навпомацки» – шукали тих, хто може привезти з Європи ліки та засоби для надання першої медичної допомоги. Зараз — співпрацюють з багатьма країнами Заходу. Нерідко допомагають і місцеві жителі. Відтак, з початку російського вторгнення старша жінка принесла активістам бинти, а також ліки, які дістала з власної аптечки. Хай небагато, але дуже щиро.

Зібрану продукцію відправляють на звільнені від загарбників міста і села, зокрема для мешканців Київщини, Чернігівщини, Сумщини та Харківщини,  а військовим – у місця їхньої дислокації. Одного разу «ангарівцям» прийшло повідомлення, що медичний турнікет, який вони передавали в одну з частин, через два дні врятував життя хлопця.

 

Таких історій безліч і волонтери зазначають, що їх дуже тішить бути корисними. 

«Ангарівці» і до сьогодні активно працюють. Вони регулярно організовують творчі вечори, благодійні розпродажі, залучають відомих особистей задля важливої цілі – привернути увагу людей та зібрати якомога більше грошей для ЗСУ.

 

Наприклад, 10 червня гурт «Ot Vinta» відіграв благодійний концерт у центрі Луцька, щоб допомогти «Ангару» у благородній місії.

Крім того, нещодавно волонтери навіть організували акцію «Відправ Лесю на фронт».

 

Пояснили звідки виникла ідея: 

«Нещодавно ми побачили круту ініціативу на сторінці волонтера dedvertising: «Відправ Франка на фронт». Її суть — немає неважливих або замаленьких донатів. Якщо підписники щодня відправлятимуть хоч по 20 гривень на волонтерські рахунки — в результаті вийде кругленька сума. А це — новий квадрокоптер або інші дуже необхідні для військових речі. Нас дуже надихнула ця ініціатива. Зважаючи на те, що ми з Луцька — з «міста надії» Лесі України, то ми вирішили цим скористатись. Отож, пропонуємо вам «Відправити Лесю на фронт». Це — лише 200 гривень, зовсім невелика сума. Але якщо кожен наш підписник час від часу відправлятиме «Лесю» на рахунок нашого фонду, ми зможемо зібрати гроші для наших бійців. Тому, «Відправте Лесю на фронт» і вона дуже допоможе робити смерть ворогам!»

Долучитися та допомогти можна за адресою: м. Луцьк, вулиця Залізнична, 9 («Гармидер ангар-stage»).

Залишити відповідь